Erken Çocukluk Dönemi (1-3 yaş) - Otizm Spektrum Bozukluğu - Noema Aile

Erken Çocukluk Dönemi (1-3 yaş) - Erken Çocukluk Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm spektrum bozukluğu veya otizm, küçük çocuklarda ortaya çıkan ve genelde hayat boyu süren ciddi bir sorundur. Eskiden nadir görülen bir bozukluk olan otizme artık çok daha sık rastlanıyor.

Otizm nedir? Otizm belirtileri nelerdir? Otizmin erken belirtileri nasıl tanınır? Atipik otizm nedir? Otizme hangi sorunlar eşlik eder? Otizm ve zekâ geriliği aynı şey midir? Her otizm olgusu çok mu yeteneklidir? Otizm tanısını kim, nasıl koyar? Otizm neden ortaya çıkıyor? Otizm genetik mi? Çok televizyon seyredenlerde mi oluyor? Otizm tedavisi nasıl yapılır? Otizm düzelebilir mi?

Otizm hakkında merak ettiğiniz ne varsa konunun duayeni Prof. Dr. Özgür Öner’den öğreneceksiniz. Eğer otizm ile ilgili şüphe içindeyseniz Otizm Tarama Testi ile çocuğunuzu değerlendirin ve zaman kaybetmeden konusunda uzman bir çocuk ve ergen psikiyatristinden randevu almayı ihmal etmeyin.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

23 Temmuz 2024 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 12:01 - 12:01
  • ZOOM

Tüm Etkinlikler