Sevgili Anne Babalar,


Yirmi beş yıllık hekimlik ve çocuk ergen psikiyatrisi uzmanlığım süresinde gözlemlediğim; ailelerin doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşamaması, ihtiyaçları olan hizmetleri alamaması ve her gün daha da artan bilgi kirliliği Noema Aile’yi hayata geçirmemize vesile oldu.
Günümüzde hala, sadece şanslı bir azınlık konusunda yetkin uzmanlara erişebiliyorken, çoğu aile sağlıklı ve doğru bilgiye ulaşamıyor ve hizmet alamıyor.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ise, Türkçe iletişim kuramadıkları uzmanlar tarafından eksik ve yanlış değerlendiriliyor, dolayısıyla da ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerine ulaşamıyorlar.
Katıldığım tüm programlarda, bilimsel toplantılarda, verdiğim ders ve eğitimlerde, klinik uygulamalarda bu ihtiyacı her zaman hissettim.
İnsanlarımıza bilimsel ve doğru bilgileri, sağlık ile ilgili hizmetleri olabildiğince yayma ve kolay bir şekilde ulaştırma hayalim, Noema Aile’yi hayata geçirerek bir gerçeğe dönüştü.
Noema Aile’de, çocuk yapmayı planladığınız andan ergenliğin sonuna kadar aklınıza gelen her soruya yanıt vermeyi hedefledik.
Tüm bilgilere tek bir elden ulaşabileceğiniz, değerlendirme testlerini uygulayarak çocuğunuzla ilgili daha ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğiniz, gözlemleriniz sonucunda soru işaretleriniz olan konularda çocuğunuzda bulunabilecek riskli durumları saptayabileceğiniz, hatta çevrimiçi canlı görüşmelerimiz ile daha ileri değerlendirmelere ihtiyaç duyup duymadığınızı öğrenebileceğiniz bir yapı kurduk.
Aynı zamanda; aileler ve uzmanlara yönelik kendilerini geliştirebilecekleri eğitim ve çalışma gruplarına, üyelik sistemimizle çocuklarının ya da danışanlarının yaşına ve gelişim düzeyine göre aktivite önerilerine, sağlıklı tariflere, dünyanın en prestijli kurumlarının yayınlarına ulaşabilecekleri bölüm ve aktivitelere yer verdik.
Amacımız; çocuklarımız sağlıklı, mutlu ve başarılı bir şekilde büyürken, ihtiyacınız olan tüm bilimsel bilgiye, başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan, hangi coğrafyada yaşıyor olursanız olun Noema Aile aracılığı ile ulaşmanızı sağlamak ve beraber büyüyen bir aile olmak…
Unutmayın! Değişim Noema Aile ile, ebeveyn olmak #seninlebaşlar.

Özgür Öner
Noema Aile Kurucusu