İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Otizm Spektrum Bozukluğu - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İlk ve Ortaokul Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm spektrum bozukluğu veya otizm, küçük çocuklarda ortaya çıkan ve genelde hayat boyu süren ciddi bir sorundur. Eskiden nadir görülen bir bozukluk olan otizme artık çok daha sık rastlanıyor.

Otizm nedir? Otizm belirtileri nelerdir? Otizmin erken belirtileri nasıl tanınır? Atipik otizm nedir? Otizme hangi sorunlar eşlik eder? Otizm ve zekâ geriliği aynı şey midir? Her otizm olgusu çok mu yeteneklidir? Otizm tanısını kim, nasıl koyar? Otizm neden ortaya çıkıyor? Otizm genetik mi? Çok televizyon seyredenlerde mi oluyor? Otizm tedavisi nasıl yapılır? Otizm düzelebilir mi?

Otizm konusunda merak ettiğiniz ne varsa konunun duayeni Prof. Dr. Özgür Öner’den öğrenebilir, sosyal beceri konusunda destek almak için grup çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler