Psikoloji ve Psikiyatri - Madde Kötüye Kullanımı ve Bağımlılığı - Noema Aile

Psikoloji ve Psikiyatri - Çocuk ve Ergenlerde Görülebilen Psikolojik ve Psikiyatrik Sorunlar - Madde Kötüye Kullanımı ve Bağımlılığı

Ailelerin korkulu rüyası madde bağımlılığı. Ne yazık ki hem yasal hem de yasa dışı maddelere ulaşmak artık özellikle de gençler için çok daha kolay. Kullanım gençler arasında yaygın ve çoğu genç kendisine bir şey olmayacağını sanıyor.

Gençlerde hangi dönemler daha riskli? Madde bağımlılığını düşündüren ipuçları ve belirtiler nelerdir? Niçin bazı gençlerde madde bağımlılığı daha kolay gelişiyor? Anne babaların hangi tutumları riski arttırıyor? Her kullanım bağımlılık mı demek? Madde kullanımı beyinde nasıl değişikliklere neden oluyor? Bağımlılık gelişimi nasıl engellenir? Bağımlılık tedavisi nasıl yapılır?

Bu korkulu rüyayı görmemek için uzmanlarımıza kulak verin. Çocuklarınızı değerlendirmek için Madde Bağımlılığı Testi’ni uygulayabilir, uzmanlarımızdan online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

06 Aralık 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:00
  • Zoom


Tüm Etkinlikler