İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Okul Hayatı ve Okula Alışma - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Dönem Özellikleri - Okul Hayatı ve Okula Alışma

Şimdi okullu olduk…

Çocuğunuz okula başlayacak olgunlukta mı? Erken okula gitmenin zararı var mı? Okula alışmak ne kadar sürer? Okula alışma nasıl kolaylaştırılabilir? Çocuğu birinci sınıfa başlayan aileler neleri bilmelidir? 4-6 yaşında çocuklarda zihinsel gelişimle birlikte yeni korkular ortaya çıkar. Bu korkular ne zaman bozukluk haline gelir? Korkularla nasıl başa çıkarsınız? Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa ne yapmalısınız? Ne zaman bir uzmana başvurmalısınız? Korkuların tedavisi nasıl yapılır? Ders çalışırken hangi stratejiler kullanılmalıdır? Okuma nasıl gelişir? Çocuğunuz okuduğunu daha iyi anlamak için ne yapmalıdır? Nasıl daha iyi yazılır? Ders dinleme becerisi geliştirilebilir mi? Ödevler neden var? Anne babalar ödevlerde çocuklarına nasıl destek olmalılar? Ödev yapma alışkanlığı nasıl kazandırılır? Öğrenciler neden işleri erteler? Ertelemeye bir çözüm var mı? İşleri zamanında yapma becerisi nasıl kazanılır?

Okul ve eğitimle ilgili sorularınıza Noema Aile’de yanıt bulacaksınız. Kaygı Bozukluğu Testi’ni uygulayarak okul korkusu veya ayrılma kaygısı yaşayan çocuğunuza ön değerlendirme yapabilir, ihtiyacınız olduğunda online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Çocukluk Korkuları

Çocukluk Korkuları

Çocukluk korkuları, yaş dönemine göre farklılık gösterir. Çocuklarda gece korkusu küçük çocuklarda sık görülürken, ergenlerde korkular yerini kaygılara bırakır.

Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler