Erken Çocukluk Dönemi (1-3 yaş) - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Noema Aile

Erken Çocukluk Dönemi (1-3 yaş) - Çocuklarda Fiziksel Sağlık - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Aileler, özellikle de ilk çocuklarında kulaktan dolma birçok bilgi yüzünden neyi ne zaman yapacaklarını karıştırabiliyor.

Çocuğunuza hangi aşıyı ne zaman yaptıracaksınız? Sağlıklı çocuk gelişimi nasıl izlenir? Gelişiminde bir sorun olup olmadığından ne zaman şüphelenmelisiniz? Ateş ne zaman tehlikelidir? Ateş nasıl düşürülür? Dermatit nedir, nasıl tedavi edilir? Beta enfeksiyonu, ishal, rotavirüs, altıncı hastalık, kızamık, meningokok, suçiçeği ile ilgili bilmeniz gerekenler nelerdir? Kalça çıkıklığı nedir, nasıl tedavi edilir? Çocuklarda kabızlık olduğunda ne yapılır? Karın ağrısına nasıl yaklaşılır? Kansızlık ve demir eksikliği nasıl tedavi edilir? Öksürük geçmiyorsa ne yapabilirsiniz?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Seda Topçu aileleri bilgilendiriyor.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Aşılar

Aşılar

Bebek ve çocuklarda aşı, bulaşıcı hastalık henüz ortaya çıkmadan, aşı takvimine uygun şekilde yapılır. Aşılama, koruyucu ve önleyici bir uygulamadır.

Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler