İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Travma Sonrası Stres Bozukluğu - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İlk ve Ortaokul Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travma ne yazık ki hayatın bir parçası. Kaza, ölüm, saldırı, istismar, savaş ve afet maruz kalabileceğimiz bazı travmalardır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu, bu ve benzeri olaylar sonucu ortaya çıkan ciddi ve uzun sürebilen bir bozukluktur.

Çocuklarda hangi belirtiler ortaya çıkar? Yaşlara göre belirtiler nasıl değişir? Travmaya verilen tüm psikolojik tepkiler bozukluk göstergesi midir? Hangi bozukluklarla beraber görülür? Kimler daha büyük risk altındadır? Travma sonrası stres bozukluğu tedavisi nasıl yapılır? Terapi ve ilaç etkili midir?

Bu önemli konuyu Prof. Dr. Özgür Öner’den detayları ile öğrenebilir, Genel Psikolojik Tarama Testi'ni uygulayabilir, ihtiyacınız olduğunda uzmanlarımızdan online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler