İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Özgül Öğrenme Güçlüğü - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İlk ve Ortaokul Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - Özgül Öğrenme Güçlüğü

Özgül öğrenme güçlüğü, zihinsel gelişimi normal veya üstün olan durumlarda görülen, okuma, yazma veya matematik öğrenmeyle ilgili bir sorundur. Çocukların neredeyse onda birinde bu sorunla karşılaşılır. Sadece akademik performansı değil çocuğun özgüvenini de çok olumsuz etkileyebilir.

Disleksi, diskalkuli, disgrafi nedir? Neden bazı çocuklar zeki oldukları halde okumayı öğrenemez? Matematik neden bazı çocuklara imkânsız görünüyor? Özgül öğrenme güçlüğü tanısı nasıl konur? Beraberinde hangi sorunlar görülür? Erken belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Anne babalar çocuklarına nasıl yardımcı olabilir? Okullara düşen görevler nedir?

Bu önemli sorunla ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler Noema Aile’de. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızdan online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler