İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İnternet Oyun Telefon Sosyal Medya Bağımlılığı - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İlk ve Ortaokul Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - İnternet Oyun Telefon Sosyal Medya Bağımlılığı

Dijital dünyada anne baba olmak zor! Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak hepimizin hakkı. Ama çocuklarımız bazen bunu bağımlılık derecesine vardırıyor. Evlerde kıyamet koparken okulda başarı düşüyor, uyku düzeni bozuluyor, sosyal ilişkiler kısıtlı hale geliyor, çocuklarımız dışarı çıkmak bile istemiyor.

Çocuklarda yaşa göre ekran süresi ne olmalıdır? Ekran gerçekten zararlı mıdır? Ekran süresini nasıl yönetebilirsiniz? Dijital medya okur yazarlığı nedir? Anne babalara düşen görevler nelerdir? Teknolojinin bağımlılık düzeyinde kullanıldığını ne zaman anlarız? İnternet, oyun, telefon, sosyal medya bağımlılığı için hangi çocuklar daha yüksek risk grubundadır? Bağımlılığı nasıl engelleriz? Tedavisi var mıdır, nasıl yapılır?

Evde ve okulda büyük sorunlara neden olan bu konuda Noema Aile uzmanları yanınızda. Video ve güncel yazılarımızı takip edebilir, ihtiyacınız olduğunda uzmanlarımızdan online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler