Gençlik Dönemi (13-18 yaş) - Ergenlikte Okul Hayatı - Noema Aile

Gençlik Dönemi (13-18 yaş) - Ergenlikte Gelişim - Ergenlikte Okul Hayatı

Ülkemizde sınavlar birer yarışma niteliğinde. Çocuklarımızın gelecekleri birkaç saat içinde belirlenebiliyor. Lise döneminde gençler birçok akademik sorun yaşayabiliyorlar. Daha önce çok başarılı olan çocukların performansının bu dönemde düştüğünü görebiliyoruz.

Ders çalışırken hangi stratejiler kullanılmalıdır? Okuma nasıl gelişir? Gençler okuduğunu daha iyi anlamak için ne yapmalıdır? Nasıl daha iyi yazılır? Ders dinleme becerisi geliştirilebilir mi? Ödevler neden var? Anne babalar ödevlerde çocuklarına nasıl destek olmalılar? Ödev yapma alışkanlığı nasıl kazandırılır? Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa ne yapmalısınız? Ne zaman bir uzmana başvurmalısınız? Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır? Anne baba olarak siz neler yapabilirsiniz? Öğrenciler neden işleri erteler? Ertelemeye bir çözüm var mı? İşleri zamanında yapma becerisi nasıl kazanılır?

Okul ve eğitimle ilgili sorularınıza Noema Aile’de yanıt bulacaksınız. Siz de genç çocuğunuzun bu dönemde yaşadıklarına çözüm arıyorsanız sınav kaygısı, motivasyon, erteleme gibi konularda online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

06 Aralık 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:00
  • Zoom


Tüm Etkinlikler