Gençlik Dönemi (13-18 yaş) - Zorbalık - Noema Aile

Gençlik Dönemi (13-18 yaş) - Ergenlikte Gelişim - Zorbalık

Akran zorbalığı asla hafife alınmaması gereken ciddi bir durumdur. Akran zorbalığına uğrayan, buna seyirci kalan hatta zorbalık yapan çocukların hepsi psikolojik sorunlar için yüksek riskli gruptadır. Anne babalar, öğretmenler ve diğer yetişkinler hangi davranışın zorbalık olduğunu ve nasıl müdahale etmeleri gerektiğini mutlaka bilmelilerdir.

Her saldırgan davranış zorbalık mıdır? Zorbalık çeşitleri nelerdir? Şaka ile zorbalık nasıl ayrılır? Flört ile zorbalığın farkları nelerdir? Hangi çocuklar zorbalığa daha çok uğrar? Çocuğunuzun zorbalığa uğrayıp uğramadığını nasıl anlarsınız? Zorbalık nasıl önlenir? Zorbalara nasıl müdahale etmek gerekir?

Bu çok önemli konu ile ilgili Noema Aile uzmanları her zaman yanınızda. Siz de çocuğunuzun okulda ve sosyal hayatında zorbalığa uğradığını ya da çevresine zorbalık yaptığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan online destek alabilir, sosyal beceri konusunda atölye çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Zorbalık: Kabul Edilemez!

Zorbalık: Kabul Edilemez!

Zorbalık, bir çocuğun başka bir çocuğu tekrar tekrar rahatsız etmesi durumudur. Zorbalığa uğrayan ve zorbalık yapan çocukların ortak özellikleri mevcuttur. Zorbalık hangi türde olursa olsun, kabul edilemez.

Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

23 Temmuz 2024 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 12:01 - 12:01
  • ZOOM

Tüm Etkinlikler