Psikoloji ve Psikiyatri - Uyku Bozuklukları - Noema Aile

Psikoloji ve Psikiyatri - Çocuk ve Ergenlerde Görülebilen Psikolojik ve Psikiyatrik Sorunlar - Uyku Bozuklukları

İyi bir uyku gibisi var mı? Bazılarımız yastığa kafasını koyunca deliksiz bir uyku çekerken, diğerlerimiz uykuya hasret kalabilir. Uykusuzluk kadar çok uykulu olmak, gün içinde uyuklamak da büyük bir sorundur. Birçok anne baba için ise geceleri çocuğunu uyutmak ayrı bir mesaidir. Uykusuzluk kadar çok uykulu olmak, gün içinde uyuklamak da büyük bir sorun. Birçok anne baba için gece çocuğunu uyutmak ayrı bir mesai. Gece kâbus gören, gece terörü ile korku içinde uyanan çocuk sayısı az da değil.

Uyku nasıl gelişir? Uyku hijyeni nedir? Çocuğunuz uykuya kendiliğinden nasıl geçer? Uyku eğitimi nasıl verilir? Çocuklarda uykusuzluk nedenleri nelerdir? Neden bazı çocuklar gün içinde uykuludur? Uyurgezerlik, gece terörü, diş gıcırdatma neden ortaya çıkar? Uyku bozuklukları nasıl tedavi edilir?

Konuyu uzmanlarımızdan dinleyebilir, Uyku Bozukluğu Testi ile çocuğunuzu değerlendirebilir, uzmanlarımızdan online destek alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

09 Ocak 2024 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 13:00 - 14:30
  • Zoom


Tüm Etkinlikler