İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - Obsesif Kompulsif Bozukluk - Noema Aile

İlk ve Ortaokul Dönemi (6-13 yaş) - İlk ve Ortaokul Döneminde Görülen Olası Psikiyatrik Durumlar - Obsesif Kompulsif Bozukluk

Hepimizin aklına zaman zaman rahatsız edici düşünceler gelse de bazılarımızda bu düşünceler takıntıya dönüşüyor. Obsesif kompulsif bozukluk, takıntılı düşünceler ve tekrarlayıcı hareketlerden oluşan ciddi bir bozukluktur.

Çocuklarda obsesif kompulsif bozukluk nasıl tanınır? Neden ortaya çıkar? Tipleri nelerdir? Takıntılı düşüncelerden kurtulmanın yolu nedir? Neden şimdiye kadar yaptıklarınız bir işe yaramadı? Obsesif kompulsif bozukluk nasıl tedavi edilir? Terapi ile düzelir mi? Hangi ilaçlar kullanılır? Anne babalar ne yapmalıdır?

Noema Aile uzmanları obsesif kompulsif bozukluk ve takıntılarla başa çıkmanız için yanınızda. Ön değerlendirme için Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi uygulayabilir, online destek alarak daha detaylı bir değerlendirme alabilirsiniz.

Aylık haber bülteni almak, ücretsiz etkinliklerimize katılmak, atölye çalışmalarımızdan indirimli yararlanmak ve çocuğunuzun gelişimini takip etmek için ailmize katılın.

Videolar


Güncel Yazılar


Gelecek Etkinlik

Yaklaşan Etkinlikler

20 Eylül 2022 Salı

Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - PEERS

"Sosyal Beceri Mutlu ve Başarılı Bir Hayatın En Önemli Parçasıdır"

Prof. Dr. Özgür Öner (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Psikoterapist)
Şebnem Barokas (Uzman Psikolog)

  • 19:00 - 21:30
  • Zoom

Tüm Etkinlikler