fb
Fulin Kurtkaya Uzman Klinik Psikolog

1994 yılında İstanbul’da doğan Fulin Kurtkaya, lise eğitimini Ataşehir Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Psikoloji lisans eğitimini 2017 yılında Özyeğin Üniversitesi’nde tamamlayan Fulin Kurtkaya, yüksek lisans eğitimini 2018 yılında Hollanda’da Utrecht Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji programında tezli olarak tamamladı. 2021 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Üstün Potansiyelliler ve Yetenekliler Eğitimi alanında tezli yüksek lisans eğitimine başlamış ve güncel olarak devam etmektedir.

 

Lisans eğitimi sırasında Acıbadem Hastanesi’nde gönüllü olarak staj yaparken, stajı esnasında Dr. Senem Zeytinoğlu Saydam ile birlikte beyin ameliyatı olacak çocukları hastaneye girmelerinden taburcu olmalarına kadar geçen tüm süreç hakkında bilgilendirmek amacıyla “Pofu Ameliyat Oluyor” isimli bir çocuk kitabını yayınladı.

 

2016 yılında Prof. Dr. Özgür Öner ile birlikte İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Tohum Otizm Vakfı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ‘Otizmde Tarama, Tanılama ve Eğitim Modelinin Geliştirilmesi Projesi’nde gönüllü psikolog olarak görev aldı.

 

Lisans eğitimi esnasında ve yüksek lisans sonrasında Prof. Dr. Özgür Öner’in kliniğinde stajyer psikolog olarak görev yaptığı dönemde, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nden ‘Denver II Gelişimsel Tarama Testi’ eğitimini ve uygulayıcı sertifikasını aldı.

 

Yüksek lisans eğitimi esnasında zorunlu stajını Göztepe Medical Park Hastanesi’nde tamamlayan Kurtkaya, 2018 yılında Saklı Dünyam Anaokulu’nda gönüllü olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermesinin ardından 2019-2021 yıllarında 2 sene boyunca Bahçeşehir Kolej’inde ilkokul kademesindeki çocuklarla rehber öğretmen olarak çalıştı. Görevi esnasında Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimini ve uygulayıcı sertifikasını aldı.

 

Eylül 2021’den beri Dr. Özgür Öner’in psikiyatri kliniğinde çalışmalarına devam eden Fulin Kurtkaya, test uygulamalarının yanı sıra çocuk ve ergen terapileri gerçekleştirmekte ve Dr. Özgür Öner’den süpervizyon almaktadır.