Hazal Tuğba Şendil - Noema Aile

Hazal Tuğba Şendil

Psikolojik DanışmanInstagram Instagram

1989 yılında İstanbul’da doğan Hazal Tuğba Şendil, lise eğitimini Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden “Onur Derecesi” ile mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde stajını tamamlamıştır. Ayrıca çeşitli kurumlarda gönüllü projelerde çalışmış ve özel bir danışmanlık merkezinde staj eğitim programını tamamlamıştır.

Hazal Tuğba Şendil 2012 yılından bu yana Açı Okulları’nın rehberlik biriminde görev alarak ortaokul ve lise öğrencileriyle çalışmıştır ve hala lise öğrencileriyle çalışmaya devam etmektedir. Görevi sırasında birçok psikoloğun yanı sıra çocuk ve ergen psikiyatristi Prof. Dr. Özgür Öner’den eğitim ve süpervizyon desteği almıştır. Okuldaki rehberlik çalışmaları sırasında rehberlik çalışmalarının içeriklerinin hazırlanması, öğretmen ve veli eğitim içeriklerinin hazırlanması ve sunulması gibi alanlarda görev almıştır. Türkiye Aile Planlaması Vakfı’ndan aldığı cinsel gelişim eğitimiyle okulda bedenimiz-sınırlarımız programının düzenleyicisi ve uygulayıcısı olarak çalışmıştır. İz Koçluk’tan aldığı Öğrenci Koçluğu Eğitimi kapsamında okulda öğrencilerle ve öğretmenlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Hazal Tuğba Şendil, İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Temel Aşama Eğitimi’ni almış, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği’nde Prof. Dr. Hakan Türkçapar önderliğinde “Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme” ve “Bilişsel Davranışçı Terapi – Modül 1” eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Projektif Testler Derneği’nde Dr. Bengi Pirim Düşgör önderliğinde “Ergen ve Yetişkin Psikopatolojileri – Rorschach ve TAT” eğitimini almıştır ve sertifikasyon süreci devam etmektedir.

Çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel psikodrama ve grup psikodraması teknikleri, kısa süreli çözüm odaklı terapi, sanat terapisi uygulamaları, bilişsel davranışçı terapi, nörogelişimsel alanları geliştirmeye yönelik teknikler ve mindfulness gibi farklı alanlarda eğitimler alan Şendil, çalışmalarında bu tekniklerden yararlanmaktadır. Şendil’in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ergenlik gelişimsel dönem sorunları ile kaygı, sosyal beceriler, motivasyon ile ilgili sorunlar ve aile içi iletişim sorunlarıdır.

 Online Destek