Noema Aile - Kardeş İlişkileri

Videolar

Kardeş İlişkileri
Yeni Kardeş Süreci Uzman Psikolog Şebnem Barokas, "Kardeş Haberi ile Ailede Değişim Ne Anlama Gelir? Kardeşler Arası İdeal Yaş Farkı Nedir? Kardeş Yapma Zamanlamasında Önemli Unsurlar Nelerdir? Çocuğa Kardeş Haberi Nasıl Verilmelidir? Çocuğa Kardeşi Olacağı Ne Zaman Söylenmelidir? Kardeş Haberinde Oyunun Rolü Nedir?" sorularını yanıtladı.
Şebnem Barokas Uzman Psikolog
02-08-2021 5dk 07sn
Yeni Kardeş Sürecinde Ebeveynlerin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar Uzman Psikolog Şebnem Barokas, "Yeni Kardeş Sürecinde Ebeveynler Nelere Dikkat Etmelidir? Çocuğu Kardeşe Hazırlamak Nasıl Bir Süreçtir? Kardeşi Olacak Çocuğa Yaklaşım Nasıl Olmalıdır? ​Yeni Kardeş Sürecinde Hastane Süreci Nasıl Yönetilmelidir? Doğuma Giderken Kardeşi de Hastaneye Götürülmeli midir?" sorularını yanıtladı.
Şebnem Barokas Uzman Psikolog
02-08-2021 6dk 31sn
Kardeş Çatışmalarını Yönetmek Uzman Psikolog Şebnem Barokas, "Kardeş Çatışmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir? Kardeşler Arasında Yaşlar Yakın Olduğunda Ne Gibi Durumlar Yaşanır? Kardeşler Arasında Yaş Farkı Arttığında Ne Gibi Durumlar Yaşanır? ​Kardeşler Arası Kavga / Çatışma Çıktığında Ebeveyn Tutumları Nasıl Olmalıdır? Kardeşler Arası Çatışmayı Azaltmak İçin Neler Yapılabilir? Ebeveynlerin Bireysel Deneyimlerinin Sürece Etkisi Nedir?" sorularını yanıtladı.
Şebnem Barokas Uzman Psikolog
30-08-2021 7dk 15sn
İkiz Kardeş Süreci Uzman Psikolog Şebnem Barokas, "İkiz Kardeşe Sahip Olmak Nasıl Bir Süreçtir? İkiz Olmak Sağlıklı Ayrımlaşmayı Zorlaştırır mı? İkiz Çocuk Sahibi Olmak Olmak Nasıl Bir Süreçtir? İkiz Kardeşlerde Sağlıklı Ayrımlaşma İçin Nelere Dikkat Edilmelidir? İkiz Çocuklara Nasıl Davranılmalıdır?" sorularını yanıtladı.
Şebnem Barokas Uzman Psikolog
02-08-2021 5dk 31sn