Hakkımızda

 

NOEMA AİLE PLATFORMU

 

Noema Aile Platformu, ebeveynlerin çocuk yapmaya karar verme aşamasından, çocuklarının yetişkinliğe kadar geçireceği yaşam serüveninde yaşayabileceği her durumda yol göstermeyi hedefleyen, bilgi paylaşımını herkese ücretsiz olarak sunan bir oluşumdur. 

 

 

Noema Aile Platformunda Neler Var?

 

Bilgi Edinme: Çocuk sahibi olmaya karar verme aşamasından, ailelerin çocuklarının bebeklikten genç yetişkinliğine kadar olan döneminde ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri barındıran bir kütüphane… Bu kütüphanede hamilelik, doğum, ebeveynlik, 0-18 yaş çocukluk ve yetişkinliğe dair birçok video ve kısa makale yer almaktadır.

 

Değerlendirme: Aileler çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisi ile ilgili bilimsel ve uluslararası geçerliliği olan tarama ve değerlendirme testleri ile çocuklarını ve kendilerini değerlendirebilirler. Bu testler Noema Aile web sitesinde, tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmakta ve testlerin sonucu risk derecesine göre anlık olarak kullanıcılara bildirilmektedir.

 

Danışma: Değerlendirme testlerinde yüksek riskli çıkan değerlendirmeler, daha ayrıntılı bir değerlendirme yapılmak üzere web sitemiz üzerinden randevu oluşturmak üzere yönlendirilir. Bu görüşmeler ücretlidir. Anne veya baba, çocuğun durumunun daha ayrıntılı değerlendirilmesi için online platform üzerinden bir uzman ile birebir olarak görüşür. Bu ‘yüz yüze online değerlendirme’ randevusunda anne veya baba, sorulan soruları yanıtlar ve değerlendirme sonucunda çıkan sonuca istinaden hazırlanmış değerlendirme raporunu edinir. Değerlendirmeye istinaden, çocuğun durumunun tekrar yüksek riskli olarak tespit edilmesi durumunda, aileye çocuğu bir uzmana muayene ettirmeleri tavsiye edilir.

 

Katılım: Anne-baba adayları, anne-babalar, genç yetişkinler (ergenler), alanda çalışan uzmanlar ve uzman adayları, Noema Aile bünyesinde düzenlenen ve alanında uzman profesyoneller tarafından verilen ücretli veya ücretsiz online konferans, seminer, çalışma grubu, kulüp etkinlikleri ve eğitimlere katılabilir, sorularını ve deneyimlerini paylaşabilirler. Aynı zamanda Noema Aile takipçilerine düzenli olarak programları yayınlanan, geniş konu yelpazesi içeren canlı veya kayıt yayınlar yapılması da planlanır. Sosyal medya platformları üzerinden katılımcılara ücretsiz olarak sunulan bu etkinlikler; canlı yayın sohbetleri, soru-cevap bölümleri, aile deneyimleri gibi programları içermektedir.