fb
Uzm. Dr. Nilay Sedes Baskak Psikiyatrist – Psikoterapist

Ankara Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Birimi Psikiyatri Uzmanı

 

Noema Aile Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi

 

Nilay Sedes Baskak, 1984 Kırklareli doğumludur. Orta öğrenimini Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde, tıp eğitimini ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde almış ve dereceyle mezun olmuştur.

 

Dr. Nilay Sedes Baskak uzmanlık eğitimini 2011-2016 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda sürdürmüş ve 2016 yılında yetişkin psikiyatrisi uzmanı unvanı almıştır. 2017 yılından bu yana Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

Dr. Nilay Sedes Baskak kısa acil psikoterapi (BEP) ve bilişsel davranışçı psikoterapi eğitimi almıştır. Anksiyete bozuklukları, depresyon, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu gibi bozuklukların tedavisinde bu psikoterapi yöntemlerini uygulamaktadır.

 

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından verilen cinsel tedaviler eğitimi alan Dr. Nilay Sedes Baskak  cinsel işlev bozukluklarının tedavisini de yürütmektedir.

 

Dr. Sedes Baskak’ın anne-çocuk bağlanması, sosyal fobi, sosyo emosyonel bilişsel süreçler ve psikofarmakoloji alanlarında yayınları bulunmaktadır.